Free songs
Home / Sloga Lipovica / Izvestaji sa utakmica / Bod na vrućem terenu u Donjem Sinkovcu (VIDEO+IZVEŠTAJ)

Bod na vrućem terenu u Donjem Sinkovcu (VIDEO+IZVEŠTAJ)

Fudbaleri Sloge su osvojili vredan bod na vrućem gostovanju u Donjem Sinkovcu rezultat 1:1. Od početka utakmice domaći igrači su nametnuli svoj ritam igre dok su se gosti opredelili za čuvanje svoje mreže ali i često pretili opasnim kontra napadima. Prvu priliku za domaće imao je Marijan Zdravković ali je bio za malo neprecizan, pokušao je i iskusni Nenad Stojiljković iz slobodnog udarca ali je šutirao visoko preko gola.Najbolju šansu za Omladinac promašio je Branislav Cvetković koji je bio najviši u skoku posle kornera ali je njegov udarac sa svega tri metara odbranio na ovoj utakmici odlični golman gostiju Miloš Marković. U 28-om minutu 0:1, na odbijenu loptu iz šesnaesterca natrčava Danijel Marković i iz prve sa preko 25 metara odlično šutira i donosi prednost ekipi Sloge. U drugom poluvremenu domaći igrači su krenuli u totalnu ofanzivu. Pokušao je u nekoliko navrata Marijan Zdravković ali nije bio precizan, još jednu dobru šansu je glavom promašio Branislav Cvetković bio je sam na drugoj stativi ali je šutirao pored gola. Najbolju šansu za goste imao je Dejan Marković ali je šutirao preko gola. U 71-om minutu izjednačenje, posle gužve u šesnaestrcu Sloge lopta se odbija do Marijana Zdravkovića koji sa 7-8 metara šutira precizno i donosi veliku radost domaćim igračima i navijačima. Do kraja utakmice domaći su pretili uglavnom iz prekida, posle kornera i auta ali dobro organizovana odbrana gostiju uspela je da sačuva nerešen rezultat do kraja utakmice. Ovu izuzetno fer i korektnu utakmicu dobro je sudio Boris Prokopović, ovim bodom fudbaleri Sloge su došli do trećeg mesta na tabeli.

Naredni protivnik Sloge je Plantaža iz Donjeg Stopanja, utakmica se igra u nedelju 27.septembra sa početkom u 15:30h u Lipovici.

Tekst: Dejan Marković