Free songs
Home / Sloga Lipovica / Izvestaji sa utakmica / Podela bodova u borbenom komšijskom derbiju

7. Nikola Stevanović
8. Filip Dimitrijević ( od 82′ Nikla Krstić)
4. Ivan Mitrović (K)
10. Jovica MItić
11. Milan Micaković
13. Milan Tasić
5. Jovan Marinković
18. Mladen Mitić ( od 46′ Predrag Vujić)
20. Marjan Mitić ( od 64′ Danilo Stanković)

21. Aleksandar Denić
18. Danijel Marković ( od 90′ Vladimir Stanković)
11. Dejan Marković ( od 77′ Nikola Krstić )

Nikola Stevanović (Čekmin) 90. minut

Komšijski derbi u Čekminu završen je podelom bodova rezultatom 2:2. Utakmica je počela borbeno na obe strane, zbog lošeg terena obe ekipe su pokušavale da dugim loptama uposle svoje napadače. Iz jedne takve situacije domaća ekipa je povela, igrao se 21. minut jedna duga lopta je srećno došla do Jovice Mitića koji šutira prema golu a na loptu natrčava Filip Dimitrijević i sprovodi je u praznu mrežu. Usledila je bolja igra fudbalera Sloge, u 37-om minutu dosuđen je slobodan udarac iskosa sa desne strane Danijel Marković je odlično centrirao a na pravom mestu je bio Kristijan Dikić i ispred štopera domaćih izjednačuje rezultat na 1:1. U finišu prvog poluvremena desio se mali incident u publici usled čega je utakmica bila prekinuta na 5 minuta. Drugo poluvreme je počelo na isti način kao i prvo, do prvog uzbuđenja sečekalo do 58-og minuta kada je Jovica Mitić prošao po desnoj strani izdržao duel sa Aleksandrom Denićem ušao u šesnaesterac i pao, sudija je pokazao na belu tačku. Utisak je da je kontakt bio van kaznenog prostora, siguran izvođač najstrože kazne bio je upravo Jovica Mitić iako je Miljan Savić imao loptu na ruci ona je ipak završila u mreži.Gosti se ipak nisu predavali krenuli su ofanzivnije u napad što je ostavljalo dosta prostora za kontra napade domaćih. Mogli su u dva navrata igrači Čekmina da reše pitanje pobednika ali je u situacijama jedan na jedan prvo loše reagovao Jovica Mitić a pose njega i Nikola Stevanović. U 74-om minutu viđen je najlepši momenat na utakmici, nakon centaršuta sa desne strane domaći igrači su izbacili loptu iz svog šesnaesterca ali pravo na nogu Danijela Markovića koji iz prve hvata volej sa dvadesetak i postiže pravi evrogol možda i najlepši gol cele sezone u Jablaničkoj okružnoj ligi. Do kraja utakmice viđeno je još jedno uzbeđenje pred golom gostiju, domaći su tražili penal posle pada Nikole Stevanovića u šesnaesterac gostiju ali sudija se ipak nije oglasio nakon čega su usledili burni protesti. Na kraju nerešen rezultat je možda i najrealniji ishod ove utakmice. Sloga je posle ove utakmice ostala na trećem mestu na tabeli sa tri boda više od četvrtoplasirane ekipe iz Zloćudova i pet manje od drugoplasiranog Čekmina.
U narednom kolu Sloga dočekuje ekipu Umca iz Miroševca u nedelju 29.maja sa početkom u 17:00h.

FB Komentari

One comment

1. Smatrao sam da Čekmin ima bolji sastav,kao kandidat za Zonu,ali ništa od toga,pogotovu sa ovakvim katastrofalnim terenom,Sloga sa ovim sastavom je mogla ladno do prvog mesta da nije bilo sudijskog mešetarenja i forsiranja Dubočice koja se nepravilno takmiči u JOL,ali Srbija je ova nažalost!